R.U.R.

R.U.R.

By

5
(1 Review)
R.U.R. by Karel Čapek

Published:

1920

Pages:

87

Downloads:

10,402

Share This

R.U.R.

By

5
(1 Review)

Book Excerpt

Helena
Tak dál.

Domin
Dál? Teď šlo o to, dostat život ze zkumavky ven a zrychlit vývoj a utvořit nějaké ty orgány, kosti a nervy a kdesi cosi a nalézt jakési takové látky, katalyzátory, enzymy, hormóny a tak dále, zkrátka, rozumíte tomu?

Helena
N - n - nevím. Myslím, že jen málo.

Domin
Já docela nic. Víte, pomocí těch vodiček mohl dělat, co chtěl. Mohl třeba dostat medúzu se sokratovským mozkem nebo žížalu padesát metrů dlouhou. Ale protože neměl kousku humoru, vzal si do hlavy, že udělá normálního obratlovce nebo snad člověka. A tak se do toho pustil.

Helena
Do čeho?

Domin
Do napodobení přírody. Nejdřív zkusil udělat umělého psa. Stálo ho to řadu let, vyšlo z toho cosi jako zakrnělé tele a pošlo to za pár dní. Ukážu vám to v muzeu. A pak už se dal starý Rossum do vytváření člověka.

(Pauza)

Helena
A to nesmím nikomu prozradit?

Domin
Nikomu na světě.

Readers reviews

5
4
3
2
1
5.0
Average from 1 Review
5
Write Review
The first time anyone used the word "Robot" is here. We have Karel and Josef Capek to thank for the term!
Susana Aikin - Epic Historical Romance During Bolshevik Revolution
FEATURED AUTHOR - Born in Spain of an English father and a Spanish mother, Susana Aikin is a writer and a filmmaker who has lived and worked in New York City since 1982. She was educated in both England and Spain; studied law at the University of Madrid, and later Creative Writing at Manchester Metropolitan University, UK. In 1986, she started her own independent film production company, Starfish Productions, producing and directing documentary films that won her multiple awards, including an American Film… Read more