R.U.R.

R.U.R.

By

5
(1 Review)
R.U.R. by Karel Čapek

Published:

1920

Pages:

87

Downloads:

10,434

Share This

R.U.R.

By

5
(1 Review)

Book Excerpt

Helena
Tak dál.

Domin
Dál? Teď šlo o to, dostat život ze zkumavky ven a zrychlit vývoj a utvořit nějaké ty orgány, kosti a nervy a kdesi cosi a nalézt jakési takové látky, katalyzátory, enzymy, hormóny a tak dále, zkrátka, rozumíte tomu?

Helena
N - n - nevím. Myslím, že jen málo.

Domin
Já docela nic. Víte, pomocí těch vodiček mohl dělat, co chtěl. Mohl třeba dostat medúzu se sokratovským mozkem nebo žížalu padesát metrů dlouhou. Ale protože neměl kousku humoru, vzal si do hlavy, že udělá normálního obratlovce nebo snad člověka. A tak se do toho pustil.

Helena
Do čeho?

Domin
Do napodobení přírody. Nejdřív zkusil udělat umělého psa. Stálo ho to řadu let, vyšlo z toho cosi jako zakrnělé tele a pošlo to za pár dní. Ukážu vám to v muzeu. A pak už se dal starý Rossum do vytváření člověka.

(Pauza)

Helena
A to nesmím nikomu prozradit?

Domin
Nikomu na světě.

Readers reviews

5
4
3
2
1
5.0
Average from 1 Review
5
Write Review
The first time anyone used the word "Robot" is here. We have Karel and Josef Capek to thank for the term!
Steven M Cross - An Intense Read Featuring Teens and their Challenges
FEATURED AUTHOR - Steven Cross remembers his first literary success, a play about a wolfman that his English class read. Cross, born in Missouri, has published plays, novels, and poetry and done well in some screenwriting competitions, most recently as a quarterfinalist in The Bluecat Screenwriting competition, considered one of the best in the country. Cross often writes about mental illness. He is an example of how a person can overcome mental illness and succeed. His young adult book Drowning covers bullying… Read more