R.U.R.

R.U.R.

By

5
(1 Review)
R.U.R. by Karel Čapek

Published:

1920

Pages:

87

Downloads:

10,382

Share This

R.U.R.

By

5
(1 Review)

Book Excerpt

Helena
Tak dál.

Domin
Dál? Teď šlo o to, dostat život ze zkumavky ven a zrychlit vývoj a utvořit nějaké ty orgány, kosti a nervy a kdesi cosi a nalézt jakési takové látky, katalyzátory, enzymy, hormóny a tak dále, zkrátka, rozumíte tomu?

Helena
N - n - nevím. Myslím, že jen málo.

Domin
Já docela nic. Víte, pomocí těch vodiček mohl dělat, co chtěl. Mohl třeba dostat medúzu se sokratovským mozkem nebo žížalu padesát metrů dlouhou. Ale protože neměl kousku humoru, vzal si do hlavy, že udělá normálního obratlovce nebo snad člověka. A tak se do toho pustil.

Helena
Do čeho?

Domin
Do napodobení přírody. Nejdřív zkusil udělat umělého psa. Stálo ho to řadu let, vyšlo z toho cosi jako zakrnělé tele a pošlo to za pár dní. Ukážu vám to v muzeu. A pak už se dal starý Rossum do vytváření člověka.

(Pauza)

Helena
A to nesmím nikomu prozradit?

Domin
Nikomu na světě.

Readers reviews

5
4
3
2
1
5.0
Average from 1 Review
5
Write Review
The first time anyone used the word "Robot" is here. We have Karel and Josef Capek to thank for the term!
Steve Powell - A Page-Turning Thriller so Real it's Terrifying
FEATURED AUTHOR - Steve Powell is a retired bond trader. He has degrees in finance from Miami University in Oxford, Ohio and the Wharton School at the University of Pennsylvania. He spent the first half of his career at a Bankers Trust Company in New York and London. In 1994 he founded his own firm, Smith Point Investments. He ran Smith Point for fifteen years. Steve is an avid runner and a struggling but optimistic golfer. ​ He is married with four grown sons and lives in Connecticut where he owns a small gym… Read more